Van Muradiye-Akbulak Köyü Bilgisayar Sınıfının Açılışı

Van Muradiye-Akbulak Köyü Bilgisayar Sınıfının Açılışı
CompuGroup Medical Dosya Hasar Araştırma Müdürü Atilla ÇİLİNGİR’in, Türkiye Sigorta Sektörü için hazırlamış olduğu ‘Sigortalı Hayatın Gerçekleri’ isimli kitabından elde edilen gelir ve CompuGroup Medical’in yapmış olduğu katkılar Van’ın Muradiye İlçesi Akbulak Köyü İ.M.K.B Yatılı Bölge Okulu’ndaki öğrenciler için yeni bir Teknoloji Sınıfı kurulmasını sağladı.

19 Şubat 2013 tarihinde Muradiye Kaymakamı Erol TANRIKULU ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit KÜÇÜKOĞLU ile birlikte yapılan açılış töreninde konuşan Çilingir, kentte 2 yıl önce yaşanan depremlerin tüm ülkeyi yasa boğduğunu belirterek, depremlerden sonra bir kitap yazdığını ve satıştan elde edilen gelir ile içerisinde 20 bilgisayar bulunan teknoloji sınıfı oluşturulduğunu ifade etti.
''Bu sınıfın, ülkemizin modern ve aydınlık yüzünü temsil edecek olan sevgili çocuklarımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kitabın bilgi paylaşımından elde edilen gelirin en doğru harcanacağı yer, bu bilgilerin yaşatılacağı ve ülke geleceğine çağdaş ve modern anlamda hizmet üreten ilim ve bilim yuvalarıdır. CompuGroup Medical olarak önceden buraya çeşitli yardımlarımız oldu, olmaya da devam edecek. Açılışını yaptığımız teknoloji sınıfından faydalanacak olan çocuklarımızın, dünyanın her yöresine ve bilgisine ulaşacak olması; hem ben hem şirketimiz CGM adına mutluluk ve gurur kaynağı olacaktır.” dedi.
Öğrenciler tarafından büyük ilgi ve heyecanla karşılanan açılış töreni sonunda Muradiye Kaymakamı Tanrıkulu, Atilla ÇİLİNGİR'e ve CompuGroup Medical’e teşekkür plaketi sundu.
CompuGroup Medical’in kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir.

Fotoğraflar

Diğer Etkinlikler